Tervis

Tea-TreePlus – nr 1 toode sinu koduapteegis

kurguvalu leevendamine

Tea-TreePlus teepuu vesilahus on kindlasti üks populaarsemaid tooteid meie klientide hulgas. Põhjust pole vaja kaugelt otsida. Tegemist on suurepärase loodusliku abivahendiga kõikvõimalike hädade korral, mis lihtsalt peab kodus käepärast olemas olema!

Kurguvalu leevendamine, aknevinnide kuivatamine, küüneseene tõrjumine – need on vaid osa probleeme, mille korral teepuu vesilahus abiks on. Tea-TreePlussiga saab edukalt tohterdada ka suu limaskesta ja igemepõletikke, samuti desinfitseerida käsi ning erinevaid pindasid.

Mis siis teevad teepuu vesilahusest taolise imevahendi? Nendeks on kolm vaprat „sõdurit“ igasuguste „pisipahalaste“ vastu võitlemisel: teepuu, kummeli ja lavendli eeterlik õli. Kõik kolm on tuntud oma antiseptilise ja põletikuvastase toime poolest. Vähem teatakse, et need aitavad tõrjuda ka parasiite. Teepuu ja lavendel annavad lisaks tugeva viiruse- ning seenevastase toime. Nii teepuust, kummelist kui lavendlist saab kindlasti ka tõhusat leevendust erinevate naha- ja limaskestaprobleemide puhul.

Teepuust on varasemalt juba veidike juttu olnud ja selle kohta saad pikemalt lugeda siit. Teepuu eeterliku õli terapeutilistest omadustest leiad täpsema ülevaate siit

Teepuu eeterlik õli

Euroopas saadi teepuu (Melaleuca alternifolia) õli baktereid hävitavast ja desinfiteerivast toimest teada 1920ndatel tänu keemik Artur Penfoldi uurimistöödele. Leiti, et teepuu mõju on võrreldes karboolhappega 12 korda tõhusam ja ka fenoolist tugevam. Teise maailmasõja ajaks olid teepuu uuringud tõestanud, et see on antiseptikuna piisavalt ohutu ja tõhus ning see lisati iga sõduri ja meremehe esmaabikomplekti, eriti troopilistes piirkondades.

Tänapäeval on teepuu eeterlik õli enim uuritud antimikroobne õli maailmas. Selle kasulikkus ja tõhusus bakteriaalsete, viiruslike, seen- ja parasiitnakkuste ravis on laialdaselt tõestatud.

Melaleuca alternifolia (Tea Tree) Oil: a Review of Antimicrobial and Other Medicinal Properties
C. F. Carson,1 K. A. Hammer,1 and T. V. Riley1,2,*

 

kurguvalu leevendamine

100%-lised eeterlikud õlid on nahale või limaskestale otse kandmiseks liiga kanged ja vajavad eelnevat lahjendamist. Siin tulebki appi Tea-TreePlus, milles kõik loetletud õlid on kenasti juba ohutusse kogusesse doseeritud ja mugavalt vette emulgeeritud. Pole muud, kui pihusta aga vatitupsule või otse probleemsele kohale.

Vajadusel võib Tea-TreePlussi veele lisades lahjendada. Saadud lahust võib edukalt kasutada näiteks suu loputamiseks või kurgu kuristamiseks.

Pihusta Tea-TreePlussi vastavalt vajadusele 2-3 korda päevas otse suu limaskestale, igemele või kurku. Suu loputamiseks või kurgu kuristamiseks lahjendada Tea-TreePlussi veega. Selleks lisa 8 pumbatäit teepuu vesilahust 1 dl veele ja sega korralikult läbi. Saadud lahust ära säilita, vaid kasuta koheselt ära.

Abi akne korral

Tea-TreePlus sobib suurepäraselt aknevinnide, vistrike ja komedoonide kuivatamiseks ning peaks kindlasti kuuluma nende teismeliste igapäevasesse arsenali, keda akne kimbutama kipub.

Vinnide kuivatamiseks piisab, kui tupsutada neid Tea-TreePlussiga niisutatud vatitikuga 2-3 korda päevas. Kõige parem on seda teha pärast hommikust ja õhtust nahapuhastust. Lahust tuleb kanda otse vinni peale. Seejuures on mõistlik vältida selle liigset sattumist tervele nahale, et seda mitte kuivatada.

Akne

Tea-TreePlussi võib kasutada alati, kui on vaja nahka desinfitseerida, põletikku vähendada ja naha paranemist edendada. Olgu selleks siis väiksemad haavakesed, kriimustused, nahapõletikud, hõõrdunud kohad, kannalõhed, põletikulised küünenahad, lööbed või putukahammustused (sh puugihammustus), aga ka huuleherpes, tüükad, paised, impetiigo ja peanaha probleemid.

Kuna Tea-TreePlussiga võib ka lihtsalt käsi või erinevaid pindasid desinfitseerida, on mõistlik see reisile minnes alati kotti torgata ja kaasa võtta.

Küüneseen kontrolli alla

Seenhaigused on sageli väga tülikad ja visad taanduma. Tänu teepuule ja lavendlile on Tea-TreePlus heaks looduslikuks vahendiks nende vastu võitlemisel.

Naha seeninfektsiooni korral pihusta või kanna teepuu vesilahust vatitiku abil 2-3 korda päevas tabandunud alale. Jätka seni, kuni nahk saab puhtaks ja terveks.

Küüneseene regulaarseks tõrjumiseks lõika seenest kahjustatud küüneosa iganädalaselt tagasi. Tilguta või kanna vatitiku abil umbes üks tilk teepuu vesilahust 3 korda päevas probleemsele kohale.

Jälgi hügieeninõudeid: kanna alati puhtaid ja loodusklikust materjalist sokke ja desinfitseeri regulaarselt jalanõusid (selleks võid samuti Tea-TreePlussi kasutada). Uue nakkuse ärahoidmiseks väldi avalikes pesemiskohtades paljajalu liikumist.

Küüneseene kontrolli alla võtmiseks tuleb varuda kannatust. Oluline on siin regulaarne ja järjekindel tegutsemine. Tulemuse saamine eeldab Tea-TreePlussi igapäevast kasutamist vähemalt 6-12 kuud järjest. Küünte tervise taastamine on aga seda vaeva väärt.

Kurguvalu leevendamine kiirelt aga leebelt

Kurguvalu leevendamine ja hullema ärahoidmine on teepuu vesilahuse abil kõige tõhusam siis, kui saada viirusele õigeaegselt jaole ja tegutseda kohe haigestumisohu esimeses faasis.

Kui tunned esimesi viirushaiguse sümptomeid, kus kurk hakkab veidi kipitama ja muutub valulikuks, haara viivitamatult Tea-TreePlussi pudel ja pihusta teepuu vesilahust endale otse kurku. Seejuures sihi hoolega kohta, kus valu ja ebameeldivustunne on kõige suuremad.

Vähemalt poolt tundi ära midagi peale söö ega joo ning lase teepuu vesilahusel rahulikult toimida.

Korda protseduuri kindlasti veelkord enne magamaminekut.

Sõltuvalt viirusest tekitatud põletiku intensiivsusest võib lahus esialgu tekitada limaskestal kerge kipitustunde. See on normaalne. Ka on lahuse maitse pisut mõrkjas ja pole kuigi meeldiv. Kui need ebameeldivused aga ära kannatada, on tulemuseks esialgse valu kiire kadumine või vähemalt selge vähenemine.

Kurguvalu leevendamine 2

Kui TeaTreePlus tundub otse pudelist puhustatuna siiski liiga kange olevat, võib seda lahjenda veega, nagu eespool juttu oli. Seejuures võiks kasutada keedetud vett, mis on jahutatud kehatemperatuurini ja kurku kuristades tundub kergelt soojana, mitte kuuma ega jahedana.

Saadud lahusega tuleksd kurku korralikult kuristada ja korrata seda kohe, kui on tundub, et kurguvalu hakkab taas intensiivsemaks muutuma. Õigeaegselt tegutsedes, võib viiruse koheselt kontrolli alla saada ja hullema ära hoida. Kurguvalu leevendamine on aga Tea-TreePlusiga igal juhul garanteeritud.