Looduskosmeetika

Taimed, loodus ja loomad on mind paelunud varasest lapsepõlvest saati. Olen alati korjanud ravimtaimi ja ürditeed on meie peres au sees olnud nii kaua, kui mäletan. Tänagi kulub arvestatav osa suvisest ajast erinevate taimede varumisele. Seejärel aga katsetamisele, mida kõike neist teha annab.

Loodus kingib meile kõik vajaliku, et end hästi ja õnnelikuna tunda. Mind kütkestab looduse jõud, salapära, täiuslik ilu ja maagia. Ning mulle meeldib mängida mõttega, et äkki ongi mõni haldjas siin lehe, seal kivi tagant piilumas… Nii on maailm hoopis kütkestavam ja põnevam.

Naturaalne looduskosmeetika

Huvist eeterlike õlide põneva maailma vastu

Eeterlike õlide ja looduskosmeetika juurde jõudsin aastaid tagasi alternatiivmeditsiiniõpingute kaudu. Osalesin toona muuhulgas aroomiteraapia Grand Old Lady Ulla-Maija Grace’i wellness-teraapia kursusel, kus tutvusin tema võrratute toodetega.

Pakkumaks Ulla-Maija loomingut ja ülimalt kvaliteetseid eeterlikke õlisid ka teistele, sündis üks pisike ettevõtmine.

Tänaseks on algsest idukesest välja kasvanud Biobutiik. See on ühelt poolt eneseteostuse ja -väljenduse kanal. Teisalt aga võimalus tutvustada teistelegi loodustooteid, mis mind ennast inspireerivad. Kui need on aidanud mind, võivad need aidata ka sind.

Looduskosmeetikast eelistan loomuliku ja õrna aroomiga tooteid. Oluline on, et sõnal “loodus” oleks sisuline, mitte formaalne tähendus. Koostisosad peavad olema võimalikult palju looduslikud ja kehale ohutud.

Ökomärgis ei ole eesmärk omaette. Tähtsam on, et tootja teab, mida teeb, ja paneb loomingusse oma hinge. Siis ei tule järeleandmised toote kvaliteedis ja parimate naturaalsete koostisosade asendamine odava ersatsiga kõne allagi. 

Looduskosmeetika sinule

Tänased valikud laovad vundamenti homsele tervisele

Eks minagi olen kasutanud kosmeetikat, mille üle nahk just rõõmust ei hõisanud. Või teinud muid kehale kahjulikke valikuid. Teadlikkuse kasvades olen aga muutunud üha valivamaks. Täna tean, et kunagi pole hilja muutusteks. Organism puhastub ja uueneb pidevalt, kui talle selleks võimalus anda. Tänu sellele paraneb ka elukvaliteet.

Tervislikud alternatiivid, sh looduskosmeetika, on meie ümber olemas. Tuleb vaid teadvustada, et minu valikutest sõltub minu tervise ja ilu säilimine. Ja siis endale sobivad loodustooted üles otsida.

Õnne Sagur - looduskosmeetika entusiast

Looduskosmeetikale annavad suuresti väe erinevad taimed. Õlide, ekstraktide, eeterlike õlide ja hüdrosoolide oskusliku kombineerimise tulemusena sündivad tooted ei koorma keha sünteetiliste ainetega ega ürita probleemi lahendada selle peitmise kaudu. Muutused saavad alguse keha isetervenemise võimest, millele taimedes olevad bioaktiivsed ained tõuke annavad.

Teadmised ühe või teise taime mõju kohta on iidsed ja liikunud läbi sugupõlvede tänapäeva välja. Igas ilmanurgas on kujunenud omad tarkused ja traditsioonid vastavalt kohalikule taimestikule. Täna on maailm muutunud omamoodi „pisikeseks“. Meie käeulatuses on ka kaugematest maadest pärit väekad taimed. See kõik on ääretult põnev. Tunnen iga kord suurt elevust, kui olen leidnud mõne toote, millesse on koondatud kaasaegsed teadmised, vanad pärimused ja ülim kvaliteet.

 

Tõhus looduskosmeetika
Õnne Sagur

Kui armud loodustoodetesse, olen oma missiooni täitnud

Vastutus oma tervise ja heaolu eest on sinu enda kätes!

Pakun sulle vaid seda, millesse ise usun. Unikaalseid loodustooteid, mida leiab mu enda öökapilt, vannitoariiulilt või kosmeetikakotist. Need tooted ei pärine masstootmisest ja päris igast poest sa neid ei leia.

On aeg vaadata oma kosmeetikavarud ja tervisetooted kriitilise pilguga üle. Vaheta välja kõik, mis su keha kahjustada võib. Pealegi – looduskosmeetika, naturaalsed tervisetooted ja “superfuudid” on järjest rohkem moes. Ole siis trenditeadlik ja oma keha toetav samaaegselt. Püüan omalt poolt sulle igati abiks olla ja loodan salamisi, et ehk pöördud sinagi loodustoodete usku.