KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

OSTUTINGUMUSED

Kui sinu tellimuse maksumus on suurem kui 99 €, on paki saatmine SmartPosti pakiautomaati või Omniva postkontorisse sulle tasuta.

Alla 99 € tellimuse korral on paki saatmine tasuline ja selle hinda näed saatmisviiside valiku juures.

Soovi korral saad ka ise pakile järgi tulla aadressil Vana-Tagadi tee 19, Tagadi küla, Saku vald, Harjumaa.

Proovime tellimused alati võimalikult kiiresti täita. Kui tellitud kaup on meil kohe laos olemas, jõuab pakk kohale enamasti paari päeva jooksul. Nädala lõpus tehtud tellimused paneme teele siiski järgmise nädala alguses.

Kui tegemist on järeltellimisel tootega või juhtub, et tellidud toode on laost äsja otsa lõppenud, võtame sinuga esimesel võimalusel ühendust ja anname teada orienteeruva tarneaja. Üldjuhul on selleks paar nädalat, kuid üksikutel juhtudel võib see venida pikemaks. Kui tarneaeg osutub sinu jaoks liiga pikaks, on sul alati õigus tellimusest loobuda ja sellisel juhul maksame sulle tellimuse summa tagasi.

Biobutiik.ee lehe kaudu saab tellimusi esitada ainult Eesti piires. Välismaale tellimiseks palun võta meiega ühendust siit või helistades +372 518 8442.

Tellimuse eest saad tasuda koheselt e-poes läbi pangalinkide või krediitkaardi vaheldusel.

Soovi korral saad tasuda ka arve alusel. Selleks märgi tellimuse täitmisel makseviisiks “Pangaülekanne arve alusel” ja järgi edasisi juhiseid. Pärast tellimuse kättesaamist saadame sinu meilile elektroonilise arve. Paki paneme teele pärast arve tasumist.

Tellimuse eest saab maksta ka kohapeal, kui tuled ise oma kaubale järgi. Selleks vali tellimust esitades esmalt tellimuse tarneviisiks “Tulen ise järgi”. Seejärel märgi makseviisiks “Tasumine koha peal kauba kättesaamisel”. Palun arvesta, et kohapeal on võimalik tellimuse eest tasuda vaid sularahas.

Kui soovid mingil põhjusel esitatud tellimust tühistada, anna sellest meile esimesel võimaluse teada kirjutades in**@mi******.ee või helistades +372 518 8442. Pärast tellimuse kättesaamist on sul õigus ostetud toode tagastada 14 päeva jooksul (ei kehti juriidilisele isikule).

Tagastamisõigus kehtib ainult sellisele tootele, mida ei ole avatud, kasutatud ega muul moel rikutud. Erandiks on toode, mille puhul on tuvastatav, et see oli defektne juba enne ostja kätte jõudmist. Kui avastad, et oled saanud defektiga toote, anna meile sellest esimesel võimalusel teada.

Taganemisõiguse ja tagastamisavalduse esitamise kohta loe täpsemalt meie Müügitingimusetest.

EETERLIKUD ÕLID JA NENDE KASUTAMINE

Lühike säilivusaeg on iseloomulik eelkõige tsitruselistest valmistatud eeterlikele õlidele. Kui teiste eeterlike õlide säilivusaeg on enamasti 2 aastat, siis tsitruseliste eeterlikel õlidel (nt sidrun, greip) on see vaid 8-9 kuud.

Seda asjaolu tasub tsitruseliste eeterlike õlide ostmisel arvestada, kuna paratamatult on need enne lõpptarbijani jõudmist läbinud nii tarneahela, kui jõudnud omajagu ka laoriiulil seista.

Kuna eeterlikud õlid on väga tugevad kontsentraadid, on nende kasutamisse säilivusaja ületamisel mõistlik suhtuda äärmise ettevaatlikkusega. Seda nendel juhtudel, kus õli satub organismi läbi naha või otsese inhalatsiooni. Kui sa pole kindel, kas õli, mille säilivusaeg on hiljaaegu läbi saanud, on veel kasutuskõlblik, ära parem seda nahale enam moel või teisel kanna.

Küll aga ei tähenda see seda, et sellisele eeterlikule õlile ei võiks mõnel muul viisil majapidamises rakendust leida. Maksab ju kvaliteetne eeterlik õli omajagu palju ja juba seetõttu oleks patt seda lihtsalt ära visata.

Aegunud eeterlikud õlid sobivad suurepäraselt erinevate koduste puhastus- ja desinfitseerimisvahendite või õhuvärskendajate valmistamiseks. Lisa näiteks pesu pesemisel mõni tilk eeterlikku õli pesuvahendile või -pehmendajale ja pesu saab mõnusalt värske aroomi. Või tilguta õli põrandapesuvette ning tulemuseks on puhtam põrand ja mõnusalt lõhnav tuba. Või lõhnasta eeterliku õliga välikäimlat.

Märksõnadena võib veel nimetada riidekappi, jalanõusid, autot jne. Võimalusi on rohkelt, tuleb vaid fantaasiat kasutada. 🙂

Rasedad ja imetavad emad peaksid eeterlikesse õlidesse suhtuma ettevaatlikkusega.

Läbi haistmismeele võib eeterlikke õlisid üldjuhul julgelt kasutada, kuid nahale kandmine peaks vajadusel toimuma vaid professionaalse aroomiterapeudi järelvalve all. Seda põhjusel, et eeterlikud õlid imenduvad läbi naha vereringesse. Õlides sisalduvad bioaktiivsed komponendid läbivad platsentabarjääri ja jõuavad ka loote verre. Samuti liiguvad need koos emapiimaga väikese beebi organismi.

Eeterlike õlide toimet lootele või imikule pole otseselt uuritud. Samas on teada, et eeterlikud õlid mõjutavad näiteks rakuainevahetust, kiirendavad naharakkude uuenemist, avaldavad toimet immuunsusele ja aktiveerivad hormonaalsüsteemi. Samuti läbivad need ajubarjääri. Seepärast on vastutustundetu ja isegi potentsiaalselt ohtlik võimaldada eeterlike õlide sattumist intensiivselt arenevasse organismi, kui me ei tea täpselt, mida teeme ja mis võib olla selle tulem.

Lisaks võivad mõningad eeterlikud õlid soodustada ka raseduse katkemist.

LOODUSTOODETE KASUTAMINE

See sõltub konkreetsest tootest. Kui toote kokkupuude õhu ja valgusega on olnud minimaalne ning säilitamisel ei ole esinenud suuri temperatuurikõikumisi, on tõenäoline, et toode on veel täiesti kasutuskõlblik.

Parimateks indikaatoriteks kasutuskõlblikkuse hindamisel on toote lõhn ja välimus. Kui eelkõige lõhnas on toimunud mingeid selgeid muutuseid, on targem toodet mitte enam kasutada, sest see viitab muutustele tema keemilises koostises.

Kuni aga toote välimus ja lõhn on värsked ja mingeid muutuseid pole näha ega tunda, võib seda julgelt veel kasutada. Siiski on mõistlik “parim enne” ületanud toode kiireimas korras ära tarvitada, sest ajaga loodustoodete omadused igal juhul nõrgenevad.

SA EI LEIA OMA KÜSIMUSELE VASTUST?

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST