Tervis

Mida teha, kui viirushaigused kimbutavad?

Viirushaigused

Kes meist poleks kogenud, kuidas rõskete sügisilmade saabudes hakkavad kasvavas tempos ligi tikkuma tülikad viirushaigused. Sellel on mitu põhjust.

Ühest küljest soodustab jahe ja niiske ilm viiruste levikut. Teisest küljest hakkab nüüd päikesevalgust järjest vähemaks jääma ja muutume rohkem tubasteks. See viib D-vitamiinivarude kiire kahanemiseni. Oleme rohkem stressis ja tulemuseks on immuunsüsteemi nõrgenemine. Tänu sellele pääsevad viirushaigused meile kergemini ligi.

Viirusrünnaku korral võib hullemast siiski pääseda, kui esimeste sümptomite ilmnemisel õigeaegselt tegutseda.

Esimeseks häirekellaks on tavaliselt see, et tunned ühtäkki seletamatut väsimust ja jõupuudust. Põhjuseid võib olla teisigi, aga kui oled hiljuti mõne nohuse-köhase inimesega kokku puutunud, on üpriski tõenäoline, et oled nakkuse saanud.

Sageli järgneb väsimusele pisut kipitav kurk või nohune nina või mõlemad koos. Siis on tagumine aeg midagi ette võtta, et täiesti haigeks jäämist vältida.

Viirushaigused kimbutavad

Kuidas siis viirushaigused endast eemale peletada?

Viirushaigused 3

Võta aeg maha. Sinu keha vajab puhkust. Maga nii palju, kui võimalik. See on parim ravim kehale.

Väldi külmetamist. Kui immuunsüsteem on juba niigi koormatud, võib külmetamine kiiresti olukorra hullemaks teha ja tõsisema haigestumise kaasa tuua. Seega müts pähe, kindad kätte ja jalad sooja!

Joo palju vedelikku! Samas söögiga pea pigem piiri.

Võid lisada veele veidike õunaäädikat või sidrunit, nii et sellele tuleb kergelt hapukas maitse. Joo pigem toasooja jooki. Külma vedeliku joomine võib viirushaiguse korral kergesti kurguvalu põhjustada või selle hullemaks muuta.

Väga hästi toimib viiruse vastu ingveri-sidruni jook. Selleks lisa kuumale veele mõned mahekasvatatud sidruni ja ingveri viilud ning lase veidi aega tõmmata. Kui vesi pealt joodud, söö tassi põhjas olevad sidrun ja ingver ka ära. See kombinatsioon on väga efektiivne viiruste tõrjuja ja sageli muutub enesetunne kiiresti paremaks. Joo ingveri-sidruni jooki mitu korda päevas, kuni viirus on seljatatud.

Joo ka taimeteed. Näiteks tüümianist valmistatud teed, kuna tüümianil on tugev viirusevastane toime.

Viirushaigused 2

Kui kõigele vaatamata kerkib palavik, ära kiirusta seda väga kergekäeliselt alandama. Palavik on organismi kaitsereaktsioon ja kehatemperatuuri tõus pärsib viiruse paljunemist.

Kui temperatuuritõusu on siiski vaja ohjata, proovi seda pigem looduslike vahenditega teha. Angervaksa- või pärnaõietee on siin naturaalsete palavikualandajatena omal kohal.

Toeta immuunsust vitamiinide ja mineraalidega

Väldi võimalikult palju süsivesikute, eriti rafineeritud suhkru ja nisujahu tarbimist. Süsivesikud soodustavad kehas põletikuliste protsesside tekkimist.

Söö pigem vähem ja kergeid toite, et keha ei peaks kulutama palju energiat toidu seedimisele. Seedesüsteemi korrastamisele tasub üldse suuremat tähelepanu pöörata, sest hästi toimiv immuunsüsteem saab suuresti alguse just korralikult toimivast seedimisest

Viirushaigused kimbutavad 4

Kui viirushaigused muutuvad igasügiseseks probleemiks, on põhjust vaadata toidulisandite poole.

Tarbi magneesiumi koos C-vitamiiniga. Lisaks muudele rollidele kehas, toetab magneesium ka immuunsüsteemi. Sama teeb ka C-vitamiin, mis ühtlasi parandab magneesiumi imendumist.

Teine oluline mineraal immuunsüsteemi seisukohalt on tsink. Ka seda võiks lisaks manustada, eriti kui limaskestad on põletikulised ja ärritunud, sest tsink soodustab limaskestade paranemist. Lisaks takistab tsink viiruse levikut kehas. Seda olulist rolli aitab tsingil täita kvertsetiin.

Tee läbi üks D-vitamiini kuur. D-vitamiini puuduse korral satub immuunsüsteem väga suure löögi alla. Kaubanduses on saadaval erinevaid D-vitamiini preparaate. Soovitame kasutada kindlasti just loodusliku päritoluga D-vitamiini. Tänapäeval on saadaval isegi taimset D3-vitamiini, mis sobib ka veganitele.

Eeterlike õlidega viiruste vastu

Ajaks, mil viirushaigused taas aktiveeruma hakkavad, oleks mõistlik end varustada mõne viirusevastase toimega eeterliku õliga.

Kui nina limaskestad on turses ja nina tundub „umbes“ olevat või on ülemised hingamisteed ärritunud ja hingamine seetõttu raskendatud, tilguta aeg-ajalt tilgake ravintsara eeterlikku õli endale krae nurka või rinna ette. Ravintsara aitab avada hingamisteid ja muudab hingamise lihtsamaks.

Kohe, kui tunned, et kurk hakkab veidi kipitama ja muutub valulikuks, pihusta viivitamatult Tea-TreePluss teepuu vesilahust endale kurku. Seejuures sihi hoolega kohta, kus valu ja ebameeldivustunne on kõige suuremad. Korda protseduuri vastavalt vajadusele. Teepuul on väga tugev viiruste vastane toime ja kurguvalu leevenemine on garanteeritud.

Kui oled ise või mõni sinu pereliige on nakatunud viirusesse, tuleb kasuks ruumide desinfitseerimine.

Selleks võta peene pihustiga pudel. Vala sinna ca 50 ml alkoholi ja tilguta juurde umbes 10 tilka mõnda viiruseid hävitavat eeterlikku õli. Loksuta segu intensiivselt, et eeterlik õli korralikult alkoholi lahustuks. Pihustuslahuse valmistamiseks sobivad suurepäraselt näiteks tüümian ja teepuu. Erinevaid eeterlikke õlisid võib lahuses omavahel ka kombineerida.

Nüüd vala alkoholi ja eeterliku õli segule juurde umbes 300 ml vett. Loksuta pudeli sisu veelkord korralikult läbi. Saadud lahusega liigu läbi kõik ruumid, kus põhiliselt viibid, pihustades seda peenikese auruna õhku. Pihusta lahust sel määral, et see jõuaks langedes õhukese kihina kõikjale ruumis olevate pindadele. Selliselt desinfitseerid ka neid.

Kasuta segu sama päeva jooksul ära, sest seistes väheneb selle toime.

Viirushaigused 4
Viirushaigused kimbutavad 2

Kõigele krooniks püüa vaatamata kehvale enesetundele hääsestada end positiivsele lainele. Stress ja negatiivsed mõtted on olulised immuunsüsteemi nõrgestajad. Seega võta aeg maha, anna kehale puhkust, toeta seda looduslike vahenditega ja võta asja rahulikult.  Sest uksele koputavad viirushaigused ongi enamasti märgiks sellest, et keha vajab väikest hingetõmbepausi.