Magneesiumglütsinaat

25.99

120 kapslit

Toetab keha energiatootmist

Aitab reguleerida veresuhkru taset

Aitab hoida luud ja hambad tugevatena ning vähendab osteoporoosiriski

Lõõgastab lihaspingeid, leevendab lihaskrampe ja rahutuid jalgu

Edendab emotsionaalset tasakaalu ja soodustab und

Toetab südame-veresoonkonna ja närvisüsteemi toimimist

 

Laos

Kirjeldus

MAGNEESIUM – ELUTÄHTIS MINERAAL

Magneesium on ülioluline mineraal, mis mängib rolli paljudes kehas toimuvates füsioloogilistes protsessides. Ta osaleb enam kui 300 ensümaatilises reaktsioonis, aidates kaasa erinevatele biokeemilistele ja metaboolsetele protsessidele.

Magneesiumi vajatakse toitainete energiaks muundamisel, sest ta toimib mitmete ATP tootmises osalevate ensüümide kofaktorina. Mineraal mängib rolli ka insuliinitootmises ja glükoosiainevahetuses, aidates glükoosil rakkudesse liikuda ja osaledes seeläbi veresuhkru taseme reguleerimises. Magneesiumipuudust on seostatud insuliiniresistentsuse ja II tüüpi diabeedi riski suurenemisega.

Magneesiumil on tähtis osa lihaste kokkutõmbumisel ja lõdvestumisel. Samuti osaleb ta närvisignaalide edastamises ja neuronitevahelises suhtluses. Magneesium on luukoe üks põhikomponentidest, aitab kaasa luude mineraliseerumisele ja tihenemisele ning soodustab luude kasvu, ümberkujunemist ja paranemist. Seega on piisav magneesiumi tarbimine vajalik luude tervena hoidmiseks ja osteoporoosiriski vähendamiseks.

Südame-veresoonkond vajab samuti normaalseks toimimiseks magneesiumi. Siin aitab see mineraal reguleerida südamerütmi ja vererõhku. Magneesiumipuudust seostatakse südamerütmihäirete, kõrge vererõhu ja teiste südame-veresoonkonna haiguste riskiga. Magneesium osaleb ka DNA replikatsioonis, parandamises ja transkriptsioonis, samuti valkude ja nukleiinhapete sünteesis. Veel toetab magneesium antioksüdantsete ensüümide aktiivsust, aidates neutraliseerida vabu radikaale ja vähendades oksüdatiivset stressi. Sellega aitab ta kaitsta rakke kahjustuste eest ning ennetada enneaegset vananemist ja haigusi.

Magneesium mängib rolli ka meeleolu reguleerimises ja emotsionaalses stabiilsuse hoidmises, kuna osaleb serotoniini- ja dopamiinitaseme reguleerimises. Seepärast seostatakse magneesiumipuudust ka depressiooni, ärevuse ja meeleoluhäiretega.

Piisava koguse magneesiumi tarbimine on seega üldise heaolu ja tervise jaoks hädavajalik. Sageli ei suuda me seda aga toidust vajalikul hulgal kätte saada. Hästiomastatav magneesiumit sisaldav toidulisand aitab selle puuduse kergesti ületada.

Magneesiumglütsinaat on magneesiumivorm, milles mineraal on seotud aminohappega glütsiin. Võrreldes paljude teiste magneesiumivormidega, on selle omastatavus väga kõrge, kuna glütsiinimolekul hõlbustab magneesiumi imendumist läbi sooleseina ja muudab selle kehale paremini kättesaadavaks. Seepärast on magneesiumglütsinaadil mitmeid eeliseid ja selle populaarsus toidulisandina väga suur.

Magneesiumglütsinaat on õrn kõhule ega põhjusta enamasti seedetrakti kõrvaltoimeid, nagu kõhulahtisus. Tundliku seedesüsteemiga inimesed taluvad seda palju paremini, kui mitmeid teisi magneesiumivorme. Kuna magneesiumglütsinaat imendub seedetraktis kiiresti, ei ole sel isegi suuremate annuste korral lahtistavat toimet, mistõttu sobib see hästi neile, kel vaja magneesiumi manustada suuremates kogustes.

Magneesiumglütsinaat soodustab lõõgastumist ning aitab vähendada lihaspingeid ja leevendada lihaskrampe, samuti spasme ja rahutute jalgade sündroomi. Seda tänu glütsiinile, millel lisaks magneesiumile on samuti kesknärvisüsteemi rahustav ja lihaseid lõdvestavad omadused. Seega on magneesiumglütsinaat ideaalne valik neile, kes otsivad abi lihastega seotud probleemidele või ka neile, kes soovivad lihtsalt rohkem lõõgastust ja parandada une kvaliteeti. Vaimse lõõgastaja ja stressileevendajana võiks magneesiumglütsinaati kaaluda isegi ärevuse, depressiooni ja muude meeleoluhäirete vähendamiseks.

Magneesiumglütsinaat preemium-kvaliteediga toode,  mis sobib veganitele ega sisalda gluteeni, soja, piimatooteid, GMO, pähkleid, suhkrut, kunstlikke maitse-, sünteetilisi värv- ja kahjulikke täiteaineid. Toodetud USA-s CGMP nõuetele vastavas tehases Phoenixis, Arizonas.

MAGNEESIUMIPUUDUS ORGANISMIS

Enamik kehas olevast magneesiumist säilitatakse luudes, kudedes ja rakusiseses vedelikus. Vereringes leidub seda alla 1%, mistõttu on üsna keeruline hinnata, kas keha magneesiumivarud on parajasti piisavad või mitte. Uuringutulemused on näidanud, et umbes 50% lääneriikide inimestest võib esineda magneesiumipuudust. See on tingitud tervest reast teguritest, sh ühekülgne toitumine, töödeldud toidu tarvitamine, põldude intensiivne majandamine ja sellest tulenev muldade mineraalainetset tühjaks kurnamine. Ka vesi, mida me täna joome, on sageli töödeldud ja mineraalainetevaene. Lisaks võivad krooniline stress ja alkohol, samuti mõned medikamendid keha magneesiumivarusid tugevasti vähendada.

Magneesiumivaegus võib põhjustada erinevaid sümptomeid ja mõjutada mitmeid süsteeme kehas. Kõige tavalisemaks magneesiumipuuduse tunnuseks on lihaskrambid, tõmblused ja nõrkus, eriti säärtes, mis võivad süveneda füüsilise koormuse ajal või öösel. Magneesiumivaegus võib põhjustada ka väsimust, jõuetust, letargiat ja üldist energiapuudust. Iiveldus, oksendamine ja halb isu võivad samuti viidata magneesiumi vähesusele orgamismis. Need sümptomid võivad omakorda tekitada toitainete, sh magneesiumi täiendavat puudust.

Magneesiumivaegus võib põhjustada vaimseid probleeme, nagu ärrituvus, ärevus, depressioon, meeleolukõikumised ja keskendumisraskused. Seda seostatakse ka unehäiretega, nagu unetus, uinumisraskused või sagedane öine ärkamine. Magneesiumi vähesusest tingitud muutused veresoontes, tasakaaluhäired ja lihaspinged suurendavad omakorda peavalude ja migreeniriski.

Vähene magneesium võib põhjustada südamepekslemist ja ebaregulaarseid südamelööke. Rasketel juhtudel võib see soodustada südamega seotud tüsistuste tekkimist, nagu tahhükardia või kodade virvendusarütmia. Kesknärvisüsteemis võib magneesiumipuudus mõjutada närvifunktsiooni ja -ülekannet, põhjustades näiteks kipitust, tuimust või torkimistunnet jäsemetes. Halvemal juhul võivad tekkida lihasvärinad, tahtmatud liigutused või isegi krambid.

Kõige parem on katta keha magneesiumivajadus läbi tasakaalustatud toitumise, mis sisaldab rikkalikult rohelist lehtköögivilja, puuvilju, täisteratooteid, pähkleid, seemneid, kaunvilju ja mereande. Kui aga toidust ei piisa, tuleb magneesiumivajaduse rahuldamiseks appi võtta magneesiumit sisaldavad toidulisandid.

Loe magneesiumi kohta lisaks ka siit.

KASUTAMINE

Võta 1 kapsel päevas koos veega või vastavalt arsti soovitustele.

Une soodustamiseks, lihaste lõdvestamiseks, lihaskrampide vältimiseks ja rahutute jalgade leevendamiseks on soovitatav võtta magneesiumi õhtul enne magama heitmist.

Ühest purgist jagub 120 päevaks.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset toitumist ega ole mõeldud ühegi haigusseisundi diagnoosimiseks, raviks ega ennetamiseks. Vajadusel konsulteeri arstiga.

Säilita kuivas ja jahedas ning lastele kättesaamatus kohas.

Koostis

Magneesiumglütsinaat, taimne kapsel (tselluloos), *MCT (keskmise ahelaga triglütseriidide) pulber, ränivetika pulber, mikroelemendid.

*Pärineb mahepõllumajandusest

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.