Magneesiumi sisaldav järvesool
Puhast looduslikku magneesiumi sinu kehale

Ancient Lakes on mineraaliderikkast järvesoolast valmistatavate loodustoodete bränd Austraaliast. Listerite perekonnale kuuluv väikeettevõte on kogunud soola Lääne-Austraalia iidsetest soolajärvedest juba üle 70 aasta.

Täna kaevandatakse soola Deborah järvest. See asub sügaval kõrbes ja on kahtlemata üks tähelepanuväärsemaid loodusimesid Austraalias, mille olemasolust vaid vähesed teavad. Järv on tekkinud miljonite aastate eest maismaale lõksu jäänud mereveest ja sisaldab kõiki merelisi mineraale. Eriti rikas on sool loodusliku magneesiumi poolest.

Tänu Deborah järve kõrvalisele asukohale on sellest kaevandatav sool vaba tänapäeval levinud saasteainetest ja omab Australian Organic ökosertifikaati. Soolast valmivad kõrge loodusliku magneesiumi sisaldusega tooted, mis rikastavad organismi selle ülimalt vajaliku mineraaliga.

Ürgne ja äärmiselt kaunis Deborah järv on võetud kaitse alla.  Soola kaevandamisel jälgitakse hoolikalt, et järve habras ökosüsteem ei saaks kahjustada.

Kinnitame, et Deborah järv on unikaalne loodusime ja meie keskkonnaalaste kaalutluste osas kesksel kohal. Meie soolatöötlemise tehnikad on välja töötatud nii, et need avaldaksid keskkonnale emakese looduse poolt toodetud soolasaagi kogumisel minimaalset mõju.

Sageli toodetakse soola maa-alt pumbatava soolvee või merevee tööstusliku aurutamise teel. Deborah järve sool tekib aga looduslikult ilmastikutsüklite vaheldumise tulemusena. Talvine vihm katab järve ja lahustab selles olevad mineraalid. Nii tekib värske ja mineraaliderikas soolvesi. Kevadel ja suve saabudes aurustavad päike ja tuul vee  järvest välja, jättes pinnale mineraaliderikka soolakooriku. Tänu soola looduslikule tekkele ja keskkonnasäästlikule kaevandamisele on Ancient Lakes tooted väga väikese süsinikujäljega.

Unistus asutada ettevõte, mis toodaks kvaliteetseid magneesiumiga rikastatud tervisetooteid, idanes Frank Listeri peas mitu aastat, enne kui see päriselt teoks sai. 2006. aastal haigestus Frank raskelt haruldasse autoimmuunhaigusesse. Selle tõttu oli ta sunnitud perefirmas aktiivselt tegutsemisest eemale tõmbuma.

2015. aastal sai Frank aga uue hingamise ja pärast neerusiirdamist vaadati vana idee magneesiumi terviseimpeeriumist uuesti üle. Lisaks vedelale magneesiumile hakati tootma ka mitmesuguseid muid Deborah järvest saadud loodusliku magneesiumiga rikastatud tooteid.

Viimastel aastatel on Frank hakanud tähelepanu pöörama kogu tervisehüvede ulatusele, mida looduslik soolajärv pakub. Koos tütre Emily Nichollsi ja väimehe Scot Nichollsiga on nad pühendunud sellele, et jagada maailmaga oma avastusi loodusliku järvesioola tervistavate omaduste kohta. Sealhulgas teadmisi soolakristallides sisalduva kontsentreeritud magneesiumi maksimaalse ärakasutamise kohta. Nende ettevõtmine on kantud kirest pakkuda maailmale kõrgeima kvaliteediga looduslikku magneesiumikontsentraati sisaldavaid tooteid.